اخبار

فرش آوینا چیست؟

آوینا

یکی از عناصری که در هر خانه ای مورد نیاز است، فرش می باشد. فرش ها به دو دسته ماشینی و دست بافت تقسیم بندی می شوند. هر نوع فرشی که بخواهید در اندازه های مختلفی موجود است. شما باید بدانید که در همین راستا ما در استان های مختلف ایران فرش های مختلفی نیز داریم.

 در این خصوص می توانیم به فرش کاشان اشاره داشته باشیم. در این مقاله ما قصد داریم در مورد برند آوینا که یک شرکت فرش ماشینی می باشد بحث کنیم و مواردی را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا در این زمینه نکاتی را مطرح سازیم.

ریشه کلمه آوینا چیست؟

ریشه کلمه آوینا به زبان فارسی وابسته است و در زبان اوستایی و پهلوی به آن آوینا گفته می شود. در خصوص ریشه نیز باید بدانید که به صورت ترکیبی می توانید کلمه آوینا را در هر زبانی پیدا نمایید به طور مثال چون آوینا در زبان فارسی یک اسم است در زبان های دیگر مثل انگلیسی نیز به عنوان اسم شناخته می شود.

فرش آوینا

 در زبان انگلیسی  آوینا به صورت Avina نوشته می شود. این نوعی اسم هست که از نظر دستوری جنسیت مونث دارد، بر روی دختران نیز نام گذاری می شود.

معنای کلمه آوینا چیست؟

از نظر معنایی آوینا به دختری گفته می شود که بی گناه و پاک است، درست مثل بانویی که از آب هم صاف ترو زلال تر است. در زبان کردی نیز می توانیم به معنای کلمه آوینا بیشتر پی ببریم. به عنوان مثال در زبان کردی آو به معنای آب و وینه و یا وینا نیز به معنای مثل ومانند می باشد. ریشه آن نیز به زبان پهلوی و اوستایی بر می گردد و در کردی معنای عشق را نیز برایش در نظر می گیرند و در نتیجه ما کلمه آوینا را در زبان فارسی داریم.

فرش آوینا چیست؟

فرش آوینا نوعی فرش ماشینی است که به شرکت فرش ماشینی آوینا ارتباط دارد. شما در برند آوینا می تواند با طرحهای مختلفی از انواع فرش ها روبرو شوید. همچنین این فرش ها مثل فرش های کاشان و سایر استان ها از جنس خوبی برخوردار می باشد. فرش های آوینه دارای 1200 شانه هستند و تراکم طولی آنها نیز به 3600 عدد می رسد.

 تعداد رنگی که در فرش های آوینا به کار رفته 8 عدد می باشد. تراکم عرضی فرش نیز بر اساس شانه به 1200 عدد خواهد رسید که در بالا به آن اشاره داشتیم. فرش آوینا به طور کلی از بروزترین و مدرن دستگاه ها ساخته شده است.

 دستگاه هایی که فرش آوینا را ساخته اند دارای بافت HCl می باشد. فرش های 1200 شانه آوینا نیز بسیار به فرش های دستبافت شباهت دارند از این رو شاید شما بتوانید قیمت خاصی را برای فرش های آوینا در نظر داشته باشید.

 ترکیباتی که در ساختار فرش های آوینا به کار رفته به صورت نخ و الیاف آکریلیک و پلی استر می باشد. این مورد باعث بالا رفتن کیفیت های مربوطه می شوند. البته بسته به  فرشی که می خرید تفاوت هایی را از نظر شانه مشاهده خواهید نمود و به صورت طولی و عرضی این مورد متفاوت خواهد بود.

شرکت فرش ماشینی آوینا

شرکت فرش ماشینی آوینا یک شرکتی است که در استان کاشان قرار دارد و فرش های با کیفیت ماشینی را با استفاده از بهترین دستگاه های به روز دنیا تولید می کند و به بازار عرضه می کند. فرش های مربوطه که توسط این شرکت تولید می شوند به صورت 1200 شانه و 700 شانه می باشند.

 استفاده از نیروهای متخصص در شرکت فرش ماشینی آوینا باعث شده تا این شرکت فرش های با کیفیتی را بر مبنای اندازه های مختلف به بازار عرضه کند. شرکت فرش ماشینی آوینا از بهترین شرکت هایی است که فرش های تولیدی اش را به کشورهای دیگر صادر می کند.

این شرکت توانسته حتی فرش های 1500 شانه برجسته را نیز علاوه بر 1200 شانه و 700 شانه تولید کند و به بازار ایران و بازار جهانی عرضه نماید. شما نیز می توانید برای تهیه فرش های با کیفیت ماشینی به برند آوینا مراجعه نمایید و در هر متراژ و اندازه و شانه که می خواهید فرش ماشینی مورد نظرتان را از این شرکت معتبر تولید کننده فرش های ماشینی تهیه نمایید.

نگاه اجمالی به صنعت فرش ماشینی

در خصوص فرش ماشینی می توانیم بگوییم که این نوع فرش از مشتقات نفتی تشکیل می شود و اکریلیک ماده اصلی و کاربردی اولیه ای است که در ساختار فرش های ماشینی به کار می رود و در فرش های ماشینی کاشان که به فرش کاشان معروف است و شرکت آوینا نیز در این استان قرار دارد شما می توانید این مورد را شاهد باشید.

 باید بدانید که برخی از این مواد اولیه در کشور ایران تولید نمی شود و از خارج از کشور به ایران وارد می گردد. البته واردات این مواد اولیه به شدت بر روی قیمت فرش تاثیرگذار بوده است. برندهای مختلفی نیز در کشور و استان هایی مثل کاشان و اصفهان هستند که فرش های ماشینی تولید می کنند و به بازار عرضه می کنند که در این خصوص می توانیم به برند آوینا اشاره داشته باشیم.

همان طور که در قسمت قبل به آن اشاره داشتیم شرکت فرش ماشینی آوینا یکی از بهترین شرکت هایی است که فرش های ماشینی با کیفیت تولید می کند و به بازار عرضه می کند. شما نیز به عنوان خریدار می توانید به این برند مراجعه کنید و از کیفیت بالای فرش های ماشینی آنها بهره ببرید.

نتیجه گیری

در این مقاله ما شرکت فرش ماشینی آوینا را بررسی کردیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم. باید در نظر بگیرید که آوینا یکی از برترین برندهایی است که در زمینه تولید فرش ماشینی فعالیت دارد و شما می توانید در شانه ها و اندازه های مختلف از این برند، فرش های مورد نظرتان را تهیه نمایید. قیمت های فرش ماشینی آوینا نیز بسیار متنوع هستند و شما با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید می توانید هر مدل از فرش های ماشینی آوینا را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *